Protection from zee Germans

Grecja nie ma problemów, Grecja sobie poradzi, w Grecji wszystko jest pod kontrolą… Ups, Grecja nie jest w stanie sprzedać obligacji (bo nikt normalny nie pożyczy bankrutowi) i ECB musi kupić te śmieci. W międzyczasie Grecy zieją nienawiścią do UE w ogólności (i Angeli M. konkretnie) i kraj jest w stanie permanentnego strajku.

Włochy nie mają problemów, Włochy sobie poradzą, we Włoszech wszystko jest pod kontrolą… Ups.

Irlandia nie ma problemów, Irlandia sobie poradzi, w Irlandii wszystko jest pod kontrolą… Ups.

Czy to moja paranoja, czy jednak istnieje korelacja między intensywnością, z jaką unijni oficjele negują rzeczywistość, a powagą sytuacji finansowej? Irlandia właściwie trochę niezasłużenie jest w tym składzie (PIIGS), bo w przeciwieństwie do południowców, rodacy Neila Jordana wzięli się do roboty – i co dostali w zamian? Plaskacza mokrą ścierką w twarz:

W międzyczasie gospodarką Hiszpanii ma się dobrze a nawet jeszcze dobrzej – i Hiszpania absolutnie nie będzie potrzebować unijnej pomocy. To dobrze, prawda? W końcu był kiedyś taki dokument jak traktat z Maastricht – czy on aby nie zakazywał bezpośredniej interwencji?

No, chyba że wspomaganie nierentownych jakoby stoczni jest be (pozdrowienia, panie ministrze Grad) ale  dorzutka do strajującej bandy nierobów jest jak najbardziej zgodna z ideałami wolnego rynku… Kiedyś takie dwójmyślenie nazywało się mądrością etapu, ale genetyczne ścinki głosujące na PO raczej nie rozumieją takich trudnych słów.

A kto najlepiej podsumował cały ten ambaras? Oczywiście niezawodny Nigel Farage:

Bezradnie mamroczący Buzek, tępo wpatrzony w papiery Barroso, rozparty tłuścioch Schultz z bezczelnym uśmiechem na swoim teutońskim ryju… Witajcie w nowym wspaniałym świecie.

Advertisements

Tags: , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: