Ryże antyszambrowanie

Jak już człowiek zaczyna mieć mdłości od słuchania propagandy o wielkości i europejskim formacie naszego premiera Donalda Oby Żył Wiecznie Tuska, dobrze popatrzeć na sprawy z nieco innej perspektywy – konkretnie z Brukseli. Oczywiście wszystko jest super, Polska przewodzi UE, 300 obiecanych w kampanii miliardów już płynie, Donalda lubią i szanują w Europie, teraz tworzy nowy rząd pełen fachowców… Prawda?

No więc nie do końca, na całe szczęście. Na forum krajowym Ryży zgłuszył wystarczającą ilość absolwentów socjologii, dziennikarstwa i gender studies żeby wygrać wybory – ale w PE zasiadają też ludzie mający imprimatur z Czerskiej w baaaardzo głębokim poważaniu.

Na przykład Nigel Farage, którego retoryką zachwycałem się już parokrotnie. Oczywiście trochę smutno, że w krajowej polityce nie ma nikogo zdolnego do przeczołgania naszej wspaniałej władzy w takim stylu, ale takie czasy – może Farage to ten jeden Brytol, na którego Polacy rzeczywiście mogą liczyć (choć historia nakazuje w przypadku synów Albionu daleko posunięty sceptycyzm).

Wierzącym w UE propagowane przez Farage’a treści nie pasują, ale powiedzmy sobie szczerze: widzom TVN zaludniającym płytki koniec puli genetycznej pomóc może albo lobotomia, albo długa terapia…

Advertisements

Tags: , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: