Koniec żartów

Obiecywałem sobie, że już nie będę pisał o wyczynach R.Ch. i jego komandy:  primo, ile można się bezowocnie złościć, a secundo – po co mi Europejski Nakaz Aresztowania na karku? Nie żebym miał wygórowane mniemanie o poczytności tego bloga, ale zdaje się że autor antykomor.pl też miał złudzenia…

Jakie by moje szczytne postanowienia nie były, po raz kolejny wyłożyły się na pysk. Że laptopy dla dzieci, kastracja pedofili, wojna z kibicami – koncepcyjnej biegunki R.Ch. nawet nie ma sensu wyśmiewać – ale w tym miesiącu miały miejsce dwa wydarzenia, po których niżej podpisany zmuszony był zbierać szczękę z podłogi.

Najpierw bank PKO BP pozbył się Ryszarda Petru z funkcji dyrektora pionu analiz, ale zatrudnił Szymona Majewskiego do reklamowania swoich usług (przypominam, że Skarb Państwa to ciągle większościowy udziałowiec). Wydawałoby się, że taką metaforę rządów PO trudno przebić: po co nam fachowcy? Wystarczy komediant, który opowie dowcip (wiadomo na jaki temat – w końcu dowolne zdanie wypowiadane przez medialne twarze PO składa się z podmiotu, orzeczenia i Jarosława Kaczyńskiego) i wszystko będzie dobrze.

Ale nie doceniałem, oj nie doceniałem najlepszego rządu w historii galaktyki… Jak wiadomo, 1 lipca tego roku Polska obejmuje przewodnictwo w UE. Oprócz mnóstwa pieniędzy wydanych na tłumaczy, ochronę i co tam jeszcze, rządzący Polską mędrcy uznali za stosowne uczcić to wiekopomne wydarzenie koncertem. A kto wyreżyseruje rzeczony koncert na Placu Defilad i będzie jedną z najważniejszych osób w tym gronie?

Kuba Wojewódzki.

Z początku myślałem, że to czyjś głupi dowcip – ale jednak nie, informacja się potwierdziła. I to chyba dobrze: przecież to idealny reprezentant “młodego wykształconego” elektoratu PO, dzięki któremu Polska rośnie w siłę, ludzie żyją dostatniej a relacje z resztą Europy są tak dobre jak jeszcze nigdy w historii.

Dowcipy Kuby Wojewódzkiego idealnie oddają umysłowość ludzi, którzy tkwią na bezrobociu (jak pewien znany mi leming płci żeńskiej) ale cieszą się, że dzięki PO “atmosfera jest lepsza“, bo “przecież podatki nie są najważniejsze“. Spec od flagi wtykanej w psią kupę jest dokładnie taki jak ten rząd i jego wyborcy: furda podatki, do diabła z energetyką, pies trącał stosunki z byłymi demoludami… Najważniejsze, że nie rządzi Kaczyński. PiS stracił władzę 4 lata temu, rządził przez 2 – ale straszak działa dalej.

Jak mawiają papieże: niepojęte.

Advertisements

Tags: , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: