Nadciąga apokalipsa…

… albo niżej podpisanemu wiosna rzuciła się na mózg, zaćmiewając jasność osądu i zdolność logicznego myślenia: tertium non datur. Jakie by jednak nie było właściwe wytłumaczenie, fakty są nieubłagane: w ciągu mniej niż 48 godzin dwaj (dwaj! więcej niż jeden!) przedstawiciele ekipy Ryżego powiedzieli coś sensownego – i podjęli decyzje nie będące kompletnym idiotyzmem.

Najpierw minister Sikorski błysnął elokwencją (której nie będę komentował, bo musiałbym używać głównie epitetów karalnych), ale za to chwilę później wykazał się kręgosłupem, o który kompletnie go nie podejrzewałem: krótko i węzłowato odniósł się do (wspieranych przez rząd USA) roszczeń organizacji żydowskich:

http://news.money.pl/artykul/sikorski;usa;mogly;pomoc;zydom;w;43;roku,25,0,795417.html

Że sojusznikom? Środkowy palec? W samym środku kampanii promującej autoryteta Grossa, pseudonim “Ponury Żniwiarz”? Po wizycie u braci starszych?

Jeszcze nie opadłem z szoku, a tu sam Ryży zabrał głos na temat “interwencji” w Libii (kuriozum samo w sobie: operacja wojskowa kierowana przez Francuzów – nację powszechnie znaną z waleczności):

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tusk-nie-bedziemy-uczestniczyc-w-akcji-zbrojnej,1,4215606,wiadomosc.html

W przeciwieństwie do poprzedników z prawa i lewa, ekipa Ryżego najwyraźniej nie zamierza pchać Polski w kolejne bagno – jak pokazują przykłady Iraku i Afganistanu, cnotę straciliśmy, a rubla zarobić się nie udało. Oczywiście umiar Ryżego w propagowaniu demokracji może wynikać z faktu, że wskutek reform psychiatry Klicha nie bardzo mamy armię, ale nie czepiajmy się detali… Przynajmniej nie pakujemy się w bajzel, który – będąc szybką, zwycięską wojenką – ma wyciągnąć francuskiego gnoma z sondażowego piekła (i zatrzeć potencjalnie kłopotliwe informacje – na miejscu innych darczyńców zacząłbym się martwić).

Advertisements

Tags: , , ,

One Response to “Nadciąga apokalipsa…”

  1. Ania Says:

    Hehe, nie mogę się powstrzymać, muszę opowiedzieć ten dowcip:

    – Jak wygląda sztandar bojowy Francuzów?
    – Biały krzyż na białym tle.

    Z wiosennymi pozdrowieniami, no i, mam nadzieję, do zobaczenia na urodzino-parapetówie 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: