Trener Jarząbek – edycja marcowa

I jak tu nie kochać klasyków? Stanisław Bareja zmarł u progu wolności, ale fenomenalna galeria typów ludzkich uwieczniona w jego filmach żyje i ma się świetnie. Najświeższy przypadek to senator Platformy Obywatelskiej, Janusz Sepioł – kanoniczna reinkarnacja trenera Jarząbka.

Jak informuje nas strona internetowa tego pana, “Rodzina matki reprezentowała galicyjską tradycję urzędniczo-inteligencką”. Ewidentnie tradycja edukacji nie przesączyła się do J.S. (a w każdym razie nie w temacie ortografii), bo nie wystarczy mu zwykły tytuł senatora: pan Sepioł jest Senatorem.

Co bardzo chwalebne u człowieka w jego wieku (ergo: nie dorastającego od dziecka z komputerem), pan Senator zawarł znajomość z nowoczesną technologią i entuzjastycznie z niej korzysta: konkretnie z twittera. To dobrze, że dostęp do takich narzędzi jest powszechny: dzięki temu możemy się dowiedzieć, co tak naprawdę mają do powiedzenia nasi wybrańcy. Kiedyś ich wypowiedzi docierałyby do nas zredagowane przez odpowiedzialnych dziennikarzy a teraz – internet nie wybacza i puszczona w obieg perła mądrości zostaje tam bardzo, ale to bardzo długo.

Senator Sepioł dzieli się na swoim twitterowym profilu mnogością przemyśleń na tematy rozmaite co dowodzi, że dzięki galicyjskiej tradycji i właściwej opcji politycznej, zna się na wszystkim:

  • na polityce wschodniej: Są znaki,że Rosja wchodzi w destalinizację.Działania Tuska są wśród czynników uruchamiających ten proces.To może być sukces w polityce wsch.
  • genetyce i biologii: Kiedyś wzruszały mnie małe bliźniaki.Dziś,doświadczony Kaczyńskimi i Karnowskimi na taki widok myślę – co za straszne typy z nich wyrosną?
  • historii i rozrywce: W podniosłą ceremonię otwarcia Narodowego Centrum Nauki K.Globisz wniósł nastrój Piwnicy pod Baranami.Przy innym premierze byłaby katastrofa
  • literaturze: Nie czytałem i nie będę czytać książek Cenckiewicza,Grossa,Zyzaka,Graczyka.Jest dość mądrych i pięknych książek.
  • modzie i polityce zagranicznej: Herbert miał rację- rozstrzyga kwestia smaku.Rzut oka na stroje i obyczaje Kadaffiego nie pozwala mieć jakichkolwiek złudzeń jakie to dno.

I cytat bez komentarza, chociaż mnie korci:

L.Unger podaje,że świat produkuje rocznie po 2 kule na każdego.Mam 56 lat- zatem te 112 pocisków dla mnie wystrzelono celując w kogo innego.

Wszystkim głosującym na PO – serdeczne gratulacje wysokiego poziomu umysłowego ich wybrańców. Zwłaszcza, kiedy następny raz będą jechać PKP – i niech nie przyjdzie im do głowy kląć na odpowiedzialnego za kolejowy pieprznik ministra Grabarczyka, bo jak poucza Senator Sepioł:

Zapewne złe notowania ministra Grabarczyka wynikają z faktu ,że ok.80% Polaków nie rozumie słowa”infrastruktura” i węszy tu coś diabelskiego

Advertisements

Tags: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: