Wraca nowe

Tak dobrze żarło i zdechło… Już wydawało się, że Ryży Ch. i jego ferajna rzeczywiście nie mają z kim przegrać, a Słońce Peru jest liderem Europy Środkowo-Wschodniej (właściwie dlaczego nie całej Europy?  Co tam Europy, świata! Galaktyki!)… Aż tu nagle raport MAK – wtopa. Chaos na kolei – wtopa. Konflikt w sprawie OFE – wtopa. Zwłaszcza medialny przekaz dotyczący tych dwóch ostatnich wydarzeń pokazał, że okres ochronny dla PO się skończył.

Skoro okazało się, że już można krytykować najlepszy rząd w historii świata, to kolejni celebryci zaczęli ujawniać swoje głęboko skrywane frustracje działaniami Ryżego – w końcu wiadomo, że artyści i ludzie mediów znani są z niezależności sądów, nonkonformizmu i przeciwstawiania się owczemu pędowi mas.

Zaczął Marcin Meller – znany “dziennikarz“, który ogłosił że już więcej na PO nie zagłosuje. Ten coming out jest taki trochę straszno-śmieszny… Straszny, bo ponad trzy lata zajęło mu zorientowanie się co kryje się za obietnicą ratowania Polski przed potwornym kaczystowskim zagrożeniem – takie tempo pojmowania rodzi podejrzenie odnośnie sprawności umysłowej delikwenta. Śmieszny, bo ten biedny człowiek sprawia wrażenie, że w 2007 rzeczywiście w obietnice PO uwierzył – a taki poziom naiwności po prostu musi budzić politowanie…

Kolejny odważny człowiek to Kazik Staszewski, który – podobnie jak Meller – już po trzech latach zauważył kim są ludzie, na których oddał w 2007 swój głos. Szkoda, bo do tej pory uważałem lidera Kultu za człowieka inteligentnego i chodzącego swoimi drogami (nawet gdy pisał na łamach “Wyborczej”) – ale widać na starość włącza się człowiekowi instynkt stadny. Smutne.

Credit where credit’s due, jak mówią Angole: nie wszyscy ludzie z tych kręgów to koniunkturaliści i na przykład Paweł Kukiz przejrzał na oczy dużo wcześniej – ba, zdążył już nawet zostać elementem niesłusznym ideowo

I kiedy tak media zajmują się dołączaniem PO do listy (składającej się, ma się rozumieć, z PiS) odpowiedzialnych  za pieprznik panujący w naszej ukochanej Ojczyźnie, do gry coraz silniej włączają się czerwoni – i ku memu nieustającemu zdziwieniu, kompletnie nikomu to nie przeszkadza. Pomogli dorżnąć watahę, więc w nagrodę wracają do telewizji: Zieliński, Kwiatkowski, Jeneralski… Najczarniejsze czasy propagandowej agitki późnego Millera triumfalnie wracają frontowymi drzwiami.

Krótką i zwięzłą wykładnię ideologii starego-nowego SLD daje jeden z bohaterów afery Rywina, Włodzimierz Czarzasty – a w medialnym rozpoznaniu walką sekunduje mu dzielnie Aleksander-“goleń prawa“-Kwaśniewski… Swoją drogą skoro ze śmietnika historii wyciągnięto kogoś takiego jak Prezio, to znaczy że jego polityczni mocodawcy czują się wyjątkowo pewnie…

A kiedy już się usadowią – w mediach, w rządzie czy gdzie tam się jeszcze ta czerwona zaraza rozpełznie – czekają na nich gotowe instrumenty do wzięcia za mordę wszystkich, którym nie podoba się nowa świetlana przyszłość. Duchowi antenaci towarzyszy z SLD musieli babrać się w sposób wysoce nieestetyczny – z uwagi na dostępną w latach 50tych technologię, świat trzeba było czyścić z wrogów demokracji przy użyciu kolby karabinu. A teraz? Wystarczy program komputerowy, który zawiadomi kogo trzeba o szerzących się niewłaściwych poglądach.

Skomplikowana kołomyja? Bynajmniej: dla młodego wykształconego z dużego miasta wszystko jest tak naprawdę bardzo proste – to wina PiS, bo jak mnie oświecił pewien znajomy w kontekście awantury o OFE: to Kaczor zmusza go do głosowania na PO, które odbiera mu (znajomemu, nie Kaczorowi) emeryturę.

Czyli wszystko po staremu: winny całemu złu świata jest Kaczyński, Q.E.D.

Ze specjalną dedykacją dla wszystkich rozważających głosowanie na fachowych i sprawdzonych towarzyszy z SLD:

Advertisements

Tags: , , , , ,

One Response to “Wraca nowe”

  1. Banan Says:

    Samokrytyka / korekta: przesadziłem wrzucając Kazika do worka z tłumnymi celebrytami zaczynającymi coś kumać dopiero po 3 latach.

    http://muzyka.interia.pl/alternatywa/news/kazik-jest-wkiony,1117550,45

    Mea culpa, przepraszam. Poniosło mnie.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: