Don Fabrizio Corbera na Wiejskiej

Głosujący na Ryżego POludzie oczywiście tego nie wiedzą (bo są młodzi, wykształceni i z dużych miast – więc po co im znajomość historii? To jest jakieś tam moherowe marudzenie, lepiej wzorem towarzysza Tarasa czerpać wiedzę od Dana Browna), ale istniało kiedyś takie pojęcie jak “mądrość etapu”. W dużym skrócie chodziło o to, że 2 + 2 = 3,5, 12 – ale czasami także 4 – w zależności od tego, co akurat postanowiła głosić jedynie słuszna przewodnia siła rządząca Polską z kremlowskiego nadania.

I jak się okazuje, od tamtej pory zmieniło się wszystko – i tak naprawdę bardzo niewiele. W czarnych latach kaczystowskiej nocy beknięcie dowolnego brukselskiego dziennikarza miało rangę prawdy objawionej (przy założeniu, że rządzące Polską “Mira” i “Zbychy” w cokolwiek wierzą), a już jeśli coś palnął socjalistyczny pedofil to fiu fiu… Klękajcie narody!

Ale teraz? Kiedy Polską rządzi najlepszy gabinet w historii, który “nie ma z kim wygrać”? O, proszę państwa: tamta krytyka z Brukseli i obecna krytyka z Brukseli to zupełnie inna krytyka – rzec by można, że to dwie zupełnie różne krytyki i w żadnym razie nie można ich ze sobą porównywać.

Choćby ostatnio: Bruksela – ustami przyszłego samodzierżcy Irlandii Oli Rehna – domaga się od Jacka Vincenta detali planu oszczędnościowego, a Jacek Vincent co? Leje sobie na takie wymogi (podpowiedź dla POludzi: bo to i tak wina PiS). I nagle wymogi Brukseli nie są już takie ważne, bo przecież – w trosce o ludzi żyjących tu i teraz – można przepieprzyć kasę z emerytur na zasiłki.

A najzabawniejsze jest to, że krytykujący Rostowskiego (całkiem słusznie) towarzysz Rehn udaje, że nie widzi znacznie większych problemów w obrębie Starej Unii… No, ale towarzysz komisarz pamięta, skąd mu nogi wyrastają – i kto jest głównym płatnikiem netto do puli, z której pochodzi jego wynagrodzenie.

Wszystkim głosującym na Ryżego POludziom, nieustające życzenia niskich podatków i wysokiej emerytury – chyba, że nie dożyją tej ostatniej bo odepną ich ludzie wcielający w życie pomysły posłanki Muchy…

Advertisements

Tags: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: