Czy Kaczor może mieć rację, czyli rzecz o etykietkach

Przeredagowane z inspiracji Dominika.

Jako człowiek głęboko rozczarowany wieloma posunięciami Jarosława Kaczyńskiego piszę to bez specjalnej przyjemności, ale elementarna uczciwość nakazuje: to on miał rację, a ja się myliłem. W jakiej kwestii? Kultowego zdania, na temat którego histeryczne lemingi wrzeszczą od pięciu prawie lat: “My jesteśmy tu gdzie wtedy, oni tam, gdzie stało ZOMO“.

Przesada, myślałem – w końcu brak poparcia dla PiS nie musi zaraz robić z człowieka komucha (w szczególności: sam się do bycia takowym nie poczuwam w najmniejszym stopniu)… Potem minęło parę lat, PiS stracił władzę, ster rządu objęli POludzie – a rozzuchwaleni chyba Smoleńskiem i zwycięstwem Komoruskiego, na powierzchnię zaczęli wypełzać przedstawiciele nocy żywych trupów.

Rej wiódł oczywiście Jerzy Urban – absolutnie idealny symbol nomenklatury lat 80tych – który na łamach swojej gazety rozpisał ankietę “Jak skończy Jarosław Kaczyński“. Nie da się zaprzeczyć, jak by jeden leming z drugim nie zaklinał rzeczywistości, że Urban stoi dokładnie tam gdzie stało ZOMO. A kto stanął obok najsłynniejszego PRLowskiego rzecznika prasowego? Józef Oleksy (kłania się sprawa “Olina”). Jan Widacki (znany obrońca ciekawych ludzi). Kazimierz Kutz (znany obrońca swobody działalności artystycznej).  Piotr Gadzinowski. Jacek Żakowski (prorok mniejszy z TOK FM). Robert Biedroń (Pierwszy Sodomita III RP). Maria Senyszyn (emerytowana dominatrix). Jerzy Wenderlich (poseł). Andrzej Lepper (wiadomo :). Sylwester Latkowski (wykształcony reżyser).

Jest taka doktryna że człowieka należy oceniać po jego wrogach – jeśli to prawda, to w moich oczach notowania Kaczyńskiego właśnie podskoczyły o parę punktów. Wszystkim miłośnikom PO gratuluję dobrego towarzystwa – lub, mówiąc na ich poziomie, całujcie mnie w dupę pajace.

Advertisements

Tags: , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: