Paweł Kukiz, jedenasty listopada i okoliczności towarzyszące

Można Pawła Kukiza cenić lub nie jako muzyka i / lub osobę publiczną, można się zgadzać lub polemizować z jego opiniami- ale nie ulega wątpliwości, że ten facet ma swoje poglądy, których trzyma się w sposób konsekwentny. Kiedy na początku lat 90tych w polityce szaleli ludzie pokroju Łopuszańskiego, Boby, Goryszewskiego czy Niesiołowskiego (ten ostatni nieszczęśnik nadal, niestety, demonstruje swoją chorobę przed kamerami), Kukiz nagrał “ZChN się zbliża” – co wywołało furię wielu z uwagi na fakt, że jako podkład złośliwego tekstu posłużyła melodia piesni liturgicznej.

W szczytowym okresie “wybierania przyszłości”, wokalista Piersi dał upust swoim ciepłym uczuciom do postkomuny śpiewając “Virus SLD“, potem śpiewał też o Erice Steinbach (z którą, oczywiście, nie chcą się jednać tylko oszołomy – ciekawe, czy ktoś proponował więźniom Auschwitz pojednanie z członkami SS) – a teraz, wbrew jedynie słusznej wykładni towarzysza Blumsztajna – poparł Marsz Niepodległości. Z tej okazji został przesłuchany przez opolską delegaturę Ministerstwa Prawdy:

http://opole.gazeta.pl/opole/1,35086,8653910,W_Swieto_Niepodleglosci_Kukiz_z_narodowcami.html

I takie dwie refleksje naszły mnie po lekturze tych przeplatających się monologów (bo ideologicznie zafiksowanych pytań towarzyszki Dmitruczuk nie sposób uznać za wywiad). Primo, jak obrzydliwą, nienawidzącą własnego kraju kanalią trzeba być żeby sprowadzać ideologię endecji do kilku wybryków – a secundo, że naprawdę wyjątkowa – na tle stada celebrytów protestujących seryjnie przeciw “demonom patriotyzmu” – postawa Kukiza zasługuje na uznanie i szacunek.

Kudos, panie Pawle.

Advertisements

Tags:

8 Responses to “Paweł Kukiz, jedenasty listopada i okoliczności towarzyszące”

 1. paweł kukiz Says:

  Bardzo dziekuję. Pozdrawiam serdecznie.
  Paweł

 2. grześ Says:

  Bananie:

  “rimo, jak obrzydliwą, nienawidzącą własnego kraju kanalią trzeba być żeby sprowadzać ideologię endecji do kilku wybryków ”

  a to czasem endecja tymi wybrykami sama tej ideologii do nich nie sprowadziła?

  OI co rozumiesz pod pojęciem wybryki?
  Wybryki to wyczyniac może 5-letnie dziecko, niszcznie sklepów zydowskich czy napady na Żydów (a takie rzeczy w II RP się działy) to nie żadne wybryki.

  Czy można np. wg ciebie pisac tez o wybrykach partii komunistycznje w II RP albo lewackich terrorystów? (nie porównuję tylko czepiam się nieadekwatnego słownictwa)

  • Banan Says:

   “a to czasem endecja tymi wybrykami sama tej ideologii do nich nie sprowadziła?” – ojejku jej, getto ławkowe – ja rozumiem, dowód na odwieczny polski antysemityzm…

   “Czy można np. wg ciebie pisac tez o wybrykach partii komunistycznje w II RP albo lewackich terrorystów?” – nie, bo w przeciwieństwie do endecji – aktywnie kolaborowali z Sowietami działając na szkodę Polski, więc ich miejsce jest pod ścianą.

 3. grześ Says:

  No i kurtde, jedziesz jak panowie z pasiakami, oni narodowców uważają za esesmanów, ty do esesmana porównujesz Steinbach.
  Inflacja słów, bez sensu zupełnei.

  • Banan Says:

   o co Ci chodzi? nie ma u Steinbach ss-manów i podobnego elementu? no przecież są… co jeden, ma się rozumieć, to bardziej wypędzony.

 4. grześ Says:

  P.S. I nie utożsamiaj endecji z ONR-em, Zadruga (neonazistowscy poganie), NOP-em (tych akurat nie było na Marszu chyba), ale dwa pierwsze stowarzyszenia to wg ciebie porządni narodowcy.

  Za hajlowanie i używanie swastyki porządny narodowiec, który przeżył IIWŚ nakopał bym tym pajacom po dupach.

  A Kukiz wspierając organizacje, które rok wcześniej hajlowały, daje im przyzwolenie.
  Albo więc akceptuje hajlowanie i swastykę albo jest po prostu bezmyślny.

  • Banan Says:

   “Za hajlowanie i używanie swastyki porządny narodowiec, który przeżył IIWŚ nakopał bym tym pajacom po dupach.” – a ch#$m z Antify, którzy noszą czerwoną flagę z sierpem i młotem? Zasrańcom mówiącym, że naród to przeżytek i nienawidzą patriotyzmu?

   A jeszcze co do utożsamiania: sorki, ale jak czerwone bydło z “GW” nawala na Dmowskiego, sprowadzając jego całą działalność do późnostarczych napadów antysemityzmu, to po prostu nie ma o czym dyskutować…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: