Na południe od Edenu

Straszne rzeczy dzieją się na południe od Polski – i nie mam tu na myśli przyrostu populacji Cyganów. Otóż Słowacja, otrząsnąwszy się z paroletniego romansu z ideami Mecziara, postanowiła nadrobić cywilizacyjne zaległości. Jak się rozpędzili, to przyjęli euro, co uczyniło ich obiektem zazdrości wszystkich ekonomicznych ignorantów w polskich mediach: skoro Bruksela głaszcze Bratysławę po głowie, to znaczy że jest dobrze, prawda? Niestety nowo wybrany słowacki rząd – o zgrozo – ma na uwadze przede wszystkim interes Słowacji.

Świeży przejaw: wypięli się na europejską solidarność polegającą na zrzutce na niemieckie i francuskie banki zagrożone plajtą wskutek przeinwestowania w Grecję i podobne oazy pracowitości i stabilności. Straszne dzikusy z tych Słowaków – nie to co Polska, która hołdując chyba reinkarnacji zasady “zastaw się a postaw się” wspiera nierobów zagranicznych (jakbyśmy mało problemów mieli z własnymi)… A że dług rośnie? To nic, dzięki Jackowi Vincentowi Bruksela zmieni zasady naliczania – i znowu będzie można pieprzyć głupoty o zielonej wyspie wzrostu pośrodku ogarniętej kryzysem Europy. Głosujące na PO lemingi i tak uwierzą, Palikot pomacha im penisem – i będzie fajnie jak nie wiem co.

Do czasu.

Advertisements

Tags: , , , ,

One Response to “Na południe od Edenu”

  1. A. Says:

    Szkoda, że nasz rząd nie potrafii powiedzieć czasem UE twardo “NIE”. Może należy wysłać wszystkich polityków na przymusowy kurs asertywności i porządne wykłady z ekonomii. Nie wiem na ile to pomoże, ale zanim ludzkość nauczy się przeszczepiać mózgi i kręgosłupy… moralne, to tonący będzie się brzytwy chwytał.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: