Rynsztok vincit

Tak już jakoś na tym świecie jest, że każde miasto ma jakiś powód do obciachu i poruty: Kraków – Wajdę, Łódź – Ich Troje… A na mój rodzinny Lublin przypadł miłośnik plastikowych penisów, Janusz Palikot. Facet jest znany zasadniczo z trzech rzeczy: po pierwsze, powodzi mu się naprawdę nieźle – pieniądze zarobione na produkcji wina prostego potwierdzają prawdziwość porzekadła “chcesz jeść śledzie, handluj kawiorem – chcesz jeść kawior, handluj śledziami“.

Po drugie, Palikot chorobliwie nienawidzi Kaczyńskich. Śmierć Lecha niespecjalnie przeszkodziła w czymkolwiek: jak się dowiadujemy w poniedziałkowy poranek

Bezmyślność i pycha Lecha Kaczyńskiego doprowadziły do śmierci wielu ludzi. Robi się z niego bohatera

i jeszcze

Trzeba to uczciwie powiedzieć. Odpowiedzialność moralną ponosi Lech Kaczyński. To on przygotowywał wyjazd.

Po trzecie, i najistotniejsze: Palikot to bliski polityczny przyjaciel prezydenta elekta, więc są spore szanse na wzrost roli odgrywanej przez niego w polskiej polityce. Wszystkim wyborcom Bronisława Komorowskiego gratuluję wyczucia smaku i pakieciku, który – razem ze swoim kandydatem – ściągnęli nam wszystkim na głowy .

Advertisements

Tags: , ,

6 Responses to “Rynsztok vincit”

 1. miłosz Says:

  Gwoli blogowej (dziennikarskiej) rzetelności mógłbyś chociaż napisać, że konferencja na której wyskoczył z tym wibratorem i pistoletem dotyczyła gwałtu na studentce dokonanego przez policjanta na komisariacie w Twoim mieście.
  No ale to się pewnie kłóci z czarno-białym obrazem:/

 2. Banan Says:

  Ja bardzo dobrze wiem, czego dotyczyła to konferencja, ale plastikowy fiut pasuje do deklaracji polityki zgody i miłości znacznie lepiej niż świński łeb albo pite na ulicy małpki. Koszulka “jestem gejem” jeszcze by mogła byc, ale nie mogłem zdjęcia znaleźć.

 3. Kris Says:

  I to wlasnie jest moim zdaniem najwiekszy paradoks zwolennikow Platformy. Wysublimowani intelektualnie, elitarni, wyczuleni, zeby przypadkiem obciachu nie bylo, bo sie na swiecie beda smiac itd… A tu w ich wlasnej partii posel (i to nie szeregowy) wymachuje na konferencji rekwizytami z sex-shopu a teraz juz pan prezydent swego czasu o kobietach z innego kraju raczyl byl powiedziec “kaszaloty”. No po prostu szczyty wysmakowania.
  A co do obciachu na swiecie, dokladnie to zdjecie pana Palikota widzialem na 4chan.org z podpisem “In the meantime, in Poland…” i w watku ktos wyjasnil, ze tak, to naprawde byl jeden z poslow polskiego parlamentu…

 4. grześ Says:

  Ja bym wcale nie był pewny czy Palikot nienawidzi kaczyńskich, ja często mam wrażenie, że to z jego strony gra wszystko, po to by przyciągnąć media, elektorat, by było o nim głośno itd

  On jest narcyzem totalnym, podejrzewam, że Kaczyńscy w gruncie rzeczy są mu obojętni.

  Acz uczynił sobie znak firmowy z tego, że jedzie po nich i po PiS.

  • Banan Says:

   “a bym wcale nie był pewny czy Palikot nienawidzi kaczyńskich” – ja z poziomu jego szczerości to sobie robię grubą nieprzyzwoitość – ale mdli mnie od zagrywek tego faceta. Jest mnóstwo ludzi w polskiej polityce, których nie trawię (Miller czy Michnik, żeby daleko nie szukać) – ale jak krytyczny bym nie był, nigdy nie zniżyłem się do tak chamskich bluzgów i insynuacji jak Palikot.

   “Acz uczynił sobie znak firmowy z tego, że jedzie po nich i po PiS.” – we mnie chorą fascynację budzi fakt, że to działa: niby inteligentni ludzie, którzy krzywili sie na “układ” czy tekst o ZOMO w ustach KAczyńskiego -a ordynarne bluzgi Palikota budzą ich uznanie. Nie rozumiem tego.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: