Gdzie je Grzechu?

Muszę przyznać, że jestem głęboko rozczarowany postawą wikiBronka: od ponad 24 godzin nie powiedział nic głupiego. Na szczęście gdy stara gwardia opadnie z sił, zawsze można liczyć na młodsze pokolenie – i mąż Małgorzaty nie zawodzi pokładanych w nim nadziei i daje czadu odpowiadając na pytania blogerów z S24. Próbka przemyśleń:

P: skąd Pana zdaniem należałoby zabrać aby przesunąć dla bardziej potrzebujących?

O: Szanowny kolego, czy zadawałeś podobne pytanie, gdy PiS i PO tworzyły IPN, z rocznym budżetem ponad 200 mln zł? Czy pytałeś się posłów PO i PiS, gdzie mają szukać pieniędzy na tę brewerię?

Radio Erewań na sterydach: a u was Murzynów biją!

P: Uczestnicy akcji “Przypomnijmy o Rotmistrzu” (“Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) wielokrotnie zwracali się do ww. europosłów w tej sprawie.

O: Nie znam sprawy – proszę mi przesłać potrzebne materiały, wówczas odpowiem.

Paw, żenada, obciach, kompromitacja – wszystkie te słowa zdewaluowały się dzięki działaniom wikiBronka – ale na tak tępą ignorancję trzeba wymyslić coś nowego. Niechęć do rtm. Pileckiego nie dziwi u komucha uprawiającego bilard kieszonkowy pod portretem Jaruzelskiego – ale żeby się tak ostentacyjnie do tego przyznawać? Kurwy zuchwałe i bezczelne, jak mawiał jeden z towarzyszy Szwejka.

P: MDM: Czym jest dla pana patriotyzm?

O: Patriotą jest gen. Jaruzelski, który przeprowadził Polskę przez burze lat 80., tak że w całości, bez narodowej hekatomby, przeszliśmy z PRL do wolnej Polski.

Bez komentarza.

Jakiś czas temu można było mieć nadzieję, że problem Napieralskiego i jego formacji rozwiąże biologia, bo dziadki z UB powymierają ze starości, a ich młodociani wychowankowie są zbyt cyniczni (vide kawiarniany rewolucjonista Sierakowski – też chciałbym, żeby ktoś mi dał na krzywy ryj lokal w środku Krakowskiego żebym mógł krzewić szczytne idee) – ale niestety nie ma tak dobrze: dwaj główni kandydaci w wyborach kokietują męża Małgorzaty na wszelkie możliwe sposoby… Lada moment Kaczyński przyzna się do zastrzelenia Blidy serią z palca wskazującego lewej ręki, a Komorowski, bo ja wiem… Przeczyta cytat z wikipedii o roli PZPR w walce o niepodległość? Jako zatwardziały antykomunista powiem krótko: jeśli dzięki wam przetrwają w polityce takie rozsadniki głupoty jak Napieralski, to syf na oba wasze domy, panowie K & K.

Ale żeby nie było, że jestem negatywnie nastawiony do mojego młodszego brata w rozumie: Grzegorz Napieralski wniósł do kampanii prezydenckiej 2010 pewną korzystną zmianę stylistyki. Nawet przyjemny widok – pod warunkiem, że pamięta się o wyłączeniu fonii. Po klapie kampanii, kiedy miłośnik Jaruzela przestanie szefować SLD, laski przestaną mu być potrzebne – na rozkładówkę Playboya jak znalazł. Najchętniej obie naraz.

Advertisements

Tags: , ,

6 Responses to “Gdzie je Grzechu?”

 1. amjedrzejczak Says:

  “(…) jeśli dzięki wam przetrwają w polityce takie rozsadniki głupoty jak Napieralski” – oni nie znikna i K&K niewiele moga na to poradizc. Jak wspominalam w komenarzu na fejsie, znam kilkanascie osob z mlodziezowek SLD i SDRP: nowa gwardia nie rozni sie niczym od starej, tyle Ci powiem. Powiem Ci tez, ze z powyzszego zrodla dowiedzialam sie takze, ze w Polsce nie bylo komunizmu 😀

  • Banan Says:

   “ni nie znikna i K&K niewiele moga na to poradizc” – wiem, niestety. Sam Napieralski to po prostu głupek, ale za jego plecami siedzi towarzystwo, którego miejsce jest na najbliższej latarni – zaczynając od Millera i Oleksego. K & K próbują wykorzystać SLD w swojej wojnie i myslą że to jest bez konsekwencji – nie znają pięknego arabskiego przysłowia “jeśli siadasz z diabłem do kolacji, lepiej żebyś miał długą łyżkę”.

   “nowa gwardia nie rozni sie niczym od starej, tyle Ci powiem” – i jak tu nie chwalić rządów II RP, które za działalność w kompartii ładowały do Berezy i tyle?

   “z powyzszego zrodla dowiedzialam sie takze, ze w Polsce nie bylo komunizmu” – technicznie rzecz biorąc nie było też socjalizmu tylko droga doń… Ale nie ma co dyskutować ze specami od materializmu dialektycznego, bo ściągną Cię do swojego poziomu a potem pokonają doświadczeniem.

 2. miłosz Says:

  Rozmawiajmy o rzeczach poważnych, Napieralski jest przykładem typowego działacza partyjnego – jak na lewicowca i tak się w swoim życiu na pracował, miał 2 prace łącznie trwające pewnie mniej niż 2 lata. Poza tym od stołka do stołka. I tak potraktowałeś go łagodnie, nic dodać ni ująć

 3. amjedrzejczak Says:

  “Ale żeby nie było, że jestem negatywnie nastawiony do mojego młodszego brata w rozumie” – uwaga na to sformułowanie, może skończyć się zemstą środowisk RM! ;D Podczas legendarnej pielgrzymki do Izraela JPII nazwał Żydów “naszymi starszymi braćmi w Chrystusie”… 😀

  • Banan Says:

   Aniu, ja już byłem nazywany i antysemitą, i pachołkiem Mossadu… Więc z opinii “młodszych braci w rozumie” to ja sobie robię grubą nieprzyzwoitość, że tak zacytuję “Ziemię obiecaną” 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: