POpierajmy rząd nasz czynem, umierajmy przed terminem

W rzadkich momentach, gdy budzą się we mnie drzemiące resztki człowieczeństwa, żal mi ludzi nie znających historii (szybko mi zresztą przechodzi: kto się bronił ignorantom uczyć?) – jak oni się biedni muszą męczyć czytając wiadomości ekonomiczne. Nie ma kryzysu, jest kryzys, nie ma kryzysu, jest kryzys, nie ma kryzysu – i na ogół jest to wina PiSu…   A gdyby  czytali trochę (albo spytali rodziców), wiedzieliby, że było kiedyś takie pojęcie jak mądrość etapu: praktyki słuszne w pewnym stadium mogą być kompletnie błędne w następnym – i à rebours.

W szczególności, forma może się czasem rozjeżdżać z treścią – więc obniżający podatki rząd PiS jest socjalistyczny, a wysyłający lotne kontrole rząd PO – liberalny. I nie szkodzi, że gdyby nie szara strefa, to Polska już oficjalnie byłaby krajem Trzeciego Świata. Furda, że nękani przez kontolerów skarbówki ludzie zarabiają promil tego, co obdarowana przez premiera i prezydenta nową ustawą branża hazardowa… Brewerie w rodzaju lotnych inspekcji były specjalnością zakładu za czasów, gdy jego kierownikiem był Gomułka – ale wskutek powszechnej ignorancji, jedyne co kojarzy się ludziom z towarzyszem “Wiesławem” to obelgi miotane przez szalonego entomologa

Nie pozostaje nic innego, jak tylko wcielić w życie mądrość z tytułu: raz, że w ten sposób uwolnię budżet od konieczności wypłacania mi w przyszłości emerytury, a dwa – skoro i tak przyszedł moment, gdy zgadzam się ze słowami wydrukowanymi przez “GW” (innymi niż data), to albo oni mądrzeją, albo ja głupieję – ale luka między nami maleje.

Ciężkie czasy, jak powiedział rosyjski żołnierz kradnąc zegar z hali dworca kolejowego…

Advertisements

Tags: , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: