Chichot Łysenki

Zatruwający świat ustrój powszechnej szczęśliwości miał kilka przykrych cech: mordował, okupował, wpędzał w nędzę i ogólnie – rozpieprzał rękami swoich przedstawicieli wszystko, czego się dotknął. Wprawdzie nauki ścisłe przetrwały ten koszmarny czas w stanie niezbyt naruszonym, ale już na przykład genetyka miała pecha – w postaci Trofima Łysenki.

Polskie bękarty Stalina odżegnują się oczywiście od takich strasznych błędów i wypaczeń, ale powiedzmy sobie szczerze: starego psa nie ma co uczyć nowych sztuczek i nawet jeśli ktoś – jak na przykład Tadeusz Iwiński – uzyska tytuł profesorski (co zresztą w dzisiejszych czasach znaczy coraz mniej), też może raz na jakiś czas palnąć obelżywą bzdurę. Jak mawiał guru starszego pokolenia czerwonych, czyli Wielki Językoznawca, w miarę postępów socjalizmu walka klas się zaostrza. Ponieważ postęp postępuje w postępie iście geometrycznym, więc nic dziwnego, że zacietrzewieni przedstawiciele SLD plotą jeszcze bardziej niż zwykle.

Iwiński Tadeo, bo o nim tu mowa, chciał okazji skrytykować CBA – i określił ustawę powołującą Biuro mianem “potworka z zespołem Downa“. Z jakiegoś powodu lewica robi w Polsce za obrońców mniejszości i tych, którzy nie są w stanie bronić się sami… Uwagi Błochowiak o “pedałach” i Iwińskiego o dzieciach z Downem pokazują po raz kolejny, jak stereotyp ten ma się do rzeczywistości.

Zupełnie jakby rodzice dotkniętych tym problemem dzieci nie mieli dość trosk – tłusty specjalista od macania tłumaczek używa ich jako poręcznej figury retorycznej. Sprawa jest rozpatrywana przez sejmową Komisję Etyki (i oczywiście skończy się jak zwykle), ale jest szansa, ze proces – jeśli nastąpi – wytoczony  przez szefową stowarzyszenia “Graal” może zakończyć się wyrokiem skazującym.

W przypadku takich buców nie ma co liczyć na zdrowy rozsądek czy przyzwoitość – ale uderzenie po kieszeni ma szansę odnieść jakiś skutek.

Advertisements

Tags: , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: