Porządek panuje w Warszawie (i Krakowie też)

Jakiś czas temu w Krakowie podniosła głowę PiSowska hydra – wbrew światłej inicjatywie wierchuszki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, pracownicy niższego szczebla zaprotestowali przeciwko uhonorowaniu doktoratem honoris causa Wielkiego Polaka, bojownika o demokrację i światłą europejskość, tępiciela Ciemnogrodu Adama Michnika. Próbując cofnąć Polskę do strasznego czasu kaczystowskiej dyktatury z lat 2005 – 2007, krytykowali ze swoich obskuranckich pozycji zaangażowanie polityczne redaktora Michnika – stało to, ich zdaniem, w sprzeczności z ideą apolityczności uczelni.

Na szczęście niezależne od jakichkolwiek nacisków władze uczelni stłumiły protest i doktorat został przyznany, dzięki czemu wielki Redaktor znalazł się w towarzystwie takich postaci jak kardynał Dziwisz czy ksiądz Tischner – w kontekście obrony pokrzywdzonych przed dziką lustracją, bardzo stosowne towarzystwo. Akt strzelisty wygłosił Janusz Majcherek, wybitny polski socjolog komentujący w ciekawy sposób nasze życie społeczne – na przykład reformę edukacji.

Dopełnieniem szacunku okazywanego redaktorowi Michnikowi jest wyrok warszawskiego sądu w procesie Michnik kontra IPN –  dzięki temu wysyłany jest jasny sygnał, że ręce podniesione na władzę miłości i jej orędowników, niezawisła władza sądownicza (sama z siebie!) odrąbie. Nie można pozwolić, aby pod pozorem badań naukowych podważano relacje ze strategicznymi partnerami i niszczono autorytety. Historia nauczycielką życia – i tak się cieszę, że na straży porządku w Polsce stoi nasz wykształcony historycznie premier.

Porządek panuje w Warszawie
Porządek panuje w Gdańsku
Porządek panuje na Śląsku
Cała Polska taka taka spokojna

Advertisements

Tags: , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: